Светлините на коледната елха в Русе бяха запалени заедно от кмета Пенчо Милков и децата, изпълнили площада пред общината заедно с родителите си и много русенци.
След като попита малчуганите дали са били послушни, кметът сподели, че ще запалят елхата по нов начин и че светлината винаги върви напред пред тъмнината.
„Светлината винаги е победител. И преди да запалим елхата, както го правим всяка година, е много важно да помните всички, че елхата може да я светваме и да я гасим всяка година. Но светлината в сърцата ви и добротата, никога не трябва да угасва и да не дава път на тъмнината. Тази година ще светнем нашата любима елхичка, която е жива и расте всяка година, по нов начин. Тя ще бъде запалена от добрите ви сърчица“, каза Пенчо Милков
Преди да грейнат светлините, имаше и празнична програма с изпълнения на деца от различни формации и НУИ. Всички на площада посрещнаха заедно Дядо Коледа и Снежанка, а финалът бе поставен от Фолклорен танцов театър „Найден Киров“.








