„Заедно за Стелко“ е мотото на големия благотворителен концерт, който ще се проведе на 6 април. в зала „Арена Русе“. в подкрепа на лечението на 13-годишния Стилян Иванов от Русе, който води тежка битка с рака.
В концерта малки и големи танцьори и певци ще покажат своето майсторство и ще пишат приказка с щастлив край за Стенли. Началото му е в 16 часа, а от 9 часа сутринта пред зала „Арена Русе“ ще бъде открит благотворителен базар, който ще продължи до 21 часа.
Веднага след концерта от 18 часа ще започне празнична хоротека, в която ще може да се включи всеки желаещ.
13-годишния Стилян от Русе страда от ембрионален рабдомиосарком – рядък и изключително агресивен вид тумор. Диагностициран е преди две години, когато е едва на 11 години.
За последните две години момчето е претърпяло операция, преминало е 17 курса химиотерапии в България, понесло е страничните им ефекти, за съжаление лечението не дава чаканите резултати. Болестта прогресира, а медиците у нас дават 6 месеца живот на малкия Стилян.
Надежда дават специалистите от турската болница „Аджибадем“, от която предлагат лечение, което може да даде шанс за живот. То включва нова серия от химиотерапии, имунотерапия и допълнителни процедури, които биха могли да спрат разпространението на болестта.
Надеждата обаче има своята цена и тя е 190 000 евро – сума, непосилна за семейството на Стилян, но с подадена ръка, заедно може да се справят с трудната ситуация.
На Стелко можем да помогнем и чрез:
https://pavelandreev.org/bg/campaign/spasi-jivota-na-stilyan
Дарителска сметка
IBAN-BG28 UNCR 7000 1526 0418 81
Титуляр-Стилян Александров Иванов
revolut.me/renginar73