трибагреник, като така отдаде почит на към героите от историята. На националния празник 3 март своите награди ще получат и част от победителите в националния конкурс за рецитал за деца и младежи „За да я има България“, организиран от Младежкия дом.
Общият брой участници за 2021 г. надхвърли всички досегашни издания – 345 млади хора от цялата страна се включиха в конкурса. Улеснение за тях бе провеждането на събитието онлайн.Всичко това направи задачата на журито още по-трудна, включително и това да се слуша и гледа на запис, а не на живо, както е било досега.
Ето и списъка с отличените участници за 2021 година в рецитала „За да я има България“:
Направление: Възрожденска поезия
I-ва възрастова група, /от 1 до 4 клас/
Първо място
– Антон Ангеловски, гр. Русе
– Елия Цанкова, гр. Русе
– Валери Филев, гр. Русе
Второ място
– Борис Дрилски, гр. Русе
– Юлиян Маринов, гр. Русе
– Мартин Сърмов, гр. Шумен
Трето място
– Самуил Костов, гр. Русе
– Надежда Коева, гр. Русе
– Ема Славова, гр. Русе
Втора възрастова група /от 5 до 8 клас/
Първо място
– Доника Върбанова, гр. Русе
– Теодор Ангеловски, гр. Русе
– Симона Йосифова, гр. Шумен
Второ място
– Дарина Даскалова, гр. Русе
– Марчело Петров, гр. Русе
– Светослав Матев, гр. Русе
Трето място
– Иван Паришков, гр. Русе
– Галена Георгиева, гр. Мартен
– Лили Иванова, гр. Шумен
Трета възрастова група /от 9 до 12 клас/
Първо място
– Даниел Георгиев, гр. Русе
– Теодора Даскалова, гр. Русе
– Аничка Анчева, гр. Горна Оряховица
Второ място
– Ивайло Каменов, гр. Видин
– Бейшан Яфес, гр. Исперих
Трето място
– Глория Маркова, гр. Видин
Направление: Съвременна поезия
I-ва възрастова група, /от 1 до 4 клас/
Първо място
– Андрей-Анатоли Манов, гр. Русе
– Радина Цонева, гр. Мартен
– Симона Колева, гр. Силистра
Второ място
– Мартин Гецов, гр. Русе
– Гювен Поси, гр.Тутракан
– Джейн Танжу, гр. Русе
Трето място
– Христо Костов, гр. Русе
– Светлозар Стоянов, гр. Русе
– Мария Дякова, гр. Русе
II-ра възрастова група, /от 5 до 8 клас/
Първо място
– Владислава Георгиева, гр.Шумен
– Рафаела Цамбази, гр. Русе
– Деница Георгиева, гр. Русе
Второ място
– Константина Радева, гр. Шумен
– Ивет Пенчева, гр.Русе
– Иван Иванов, гр.Русе
Трето място
– Теодор Радионов, гр.Русе
– Божидар Димитров, гр. Шумен
– Имдат Найденов, с. Семерджиево
III-та възрастова група, /от 9 до 12 клас/
Първо място
– Борис Милчев, гр. Русе
Второ място
– Алис Туна, гр. Русе
Трето място
– Ивета Иванова, гр. Брезник