Пожарната е гасила пожар в частен имот на ул. „Лайка“ във вилната зона „Касева чешма“ край Русе. Сигналът е постъпил вчера в 12:47 часа.
На място са изпратени два противопожарни автомобила от Първа РСПБЗН – Русе, един автомобил със специализирано оборудване от сектор „СОД“ към РДПБЗН – Русе, както и още един екип от Втора РСПБЗН – Русе. Пожарът е локализиран окончателно в 15:39 часа.
По първоначални данни огнището е възникнало в навес, използван за складово помещение, разположен в задната част на имота, след което огънят се е разпространил към стряхата и част от покривната конструкция на жилищната сграда. Собственикът е предприел първоначални действия за гасене преди подаване на сигнала, но без успех.
Гасителните действия са били затруднени от използваните в строителството материали – дървена обшивка, изолация и ламарина, както и от липсата на водоизточник в близост, което е наложило подвозване на вода и участие на повече екипи.
Пострадали хора няма, а като вероятна причина се разглежда късо съединение.









