На 14 април (вторник) от 16 ч ще се състои официалното откриване на новата спортна площадка в кв.„Здравец-Изток“ в Русе до блок „Гларус“. Тя е изградена от УМБАЛ „Медика“ вместо игрището, което бе на терена на изграждащия се паркинг и лечебно заведение в близост.
„С тази поредна инвестиция „Медика“ продължава своята мисия не само да се грижи за здравето на хората, но и да допринася за развитието на квартала, за по-добрата градска среда и за създаването на повече възможности за децата.
Новата спортна площадка е още една стъпка към по-облагородена, по-приятна и по-активна среда за живеене, игра и спорт. Защото инвестицията в децата е инвестиция в бъдещето“, споделиха от „Медика“.
Площадката ще бъде предадена в собственост на Община Русе.
Събитието ще бъде съпътствано с подаръци за децата, спортна програма, демонстрации и много настроение.









