Празникът на река Дунав днес събра десетки гости на площада пред кметството на село Батин. По традиция на събитието, наречено „Ден на рибата“, кметът Назми Шавков организира музикална програма с изпълнения на състави към читалището и пенсионерския клуб, както и на гост-изпълнители от Русе. За първи път участие взеха и деца от школата към читалището в с. Батин.
Гости на събитието бяха кметът на община Борово Валентин Панайотов, депутатът от ДПС Атидже Алиева – Вели, областният лидер на ДПС Русе Айдоан Джелил, представители на РИОСВ Русе.
Всички гости бяха почерпени с вкусна рибена чорба и пържена риба, приготвена с труд на местни доброволци.








