Общинският съвет днес гласува отпускането на 50 000 евро за нов асансьор на Диагностично-консултативен център – 1. Това се случи след настоятелно искане на председателя на групата общински съветници от ГЕРБ Алисе Муртезова в Постоянната комисия по законност, обществен ред и сигурност да се включи извънредна точка и да се даде ход на доставка и закупуване на асансьор в ДКЦ-1. Съветниците дадоха зелена светлина на предложението на управителя на дружеството д-р Цветан Райчинов, който е отправил искане до общината още през февруари за увеличаване на капитала на дружеството с цел закупуване на жизнено важното за пететажната сграда съоръжение.
Проблемът с асансьора в ДКЦ-1 е поставян многократно от пациенти и техните близки, тъй като единственият функциониращ в момента е морално остарял и често аварира, а постоянното му принудително спиране за ремонти създава напрежение, а понякога и невъзможност на хора с увреждания и трудна подвижност, както и майки с детски колички да стигнат до намиращите се на горните етажи лекарски кабинети, лаборатории и ЛКК.
Според направените предварителни проучвания общата стойност проекта по изграждане на нов асансьор в ДКЦ-1 ще струва 66 000 евро без ДДС, което включва демонтаж на старото съоръжение, доставка и монтаж на новия елеватор, посочва в искането си до общината управителят на дружеството д-р Райчинов.









