Голямата тържествена служба за посрещане на един от най-големите християнски празници – Възкресение Христово, ще се проведе тази година на ново място. Досега тя беше на площада пред катедралния храм „Св.Троица“, но заради дейностите по реставрация и ремонт на църквата това няма да е възможно.
От Русенската митрополия са избрали да направят службата на открито в събота срещу неделя на площада пред храма „Всех Святих“ до Парка на възрожденците. Там русенци ще посрещнат Великден заедно със свещениците. Както е известно, площадът, на който ще се води службата, вече се нарича „Патриарх Неофит“ с решение на Общинския съвет.
От полицията ще осигурят засилена охрана заради струпването на много хора.









