Поредна гордост за Русе е 13-годишният Михаил Ганчев. Той стана национален шампион по карти YU-GI-OH, при това в първото си участие в национално състезание.
Победата му носи правото да представя България на европейското първенство, което ще се проведе в Белгия. Мишо се надява да покаже майсторство и талант и да се представи достойно.
Михаил Ганчев от една година живее във Варна с майка си, като преди това е бил член на русенския клуб по YU-GI-OH. Сега се подготвя в клуба във Варна, но през уикендите, когато е на гости на семейството в Русе, се присъединява и към стария си клуб. Постижението му е заслуга на клубовете по YU-GI-OH и в двата града. В момента Мишо е ученик по народно пеене във Варненското училище по изкуствата.
YU-GI-OH е популярна стратегическа игра с карти, създадена от японеца Казуки Такахаши.









