Русенци посрещнаха тази нощ Възкресение Христово пред храмовете. Най-големите служби бяха пред църквите „Св.Троица“, където служи Тивериополският епископ Тихон, и пред „Всех Святих“.
В Басарбовския скален манастир службата беше оглавена от Русенския митрополит Наум в съслужение със свещеници от Русенската митрополия. Благодатният огън от Йерусалим пристигнa в Русе от Румъния.
В своето пасхално послание Русенският митрополит Наум пожела да живеем всеки ден и всеки миг от живота си с истината за Възкресението.Община Русе и ФТТ „Найден Киров“ днес организират традиционното Великденско хоро. Събитието ще започне в 11 ч на площада пред сградата на Община Русе.
Участие ще вземат Фолклорен танцов театър „Найден Киров“, ансамблите „Русчуклийче“, „Зорница“ и „Здравец“ при Общинския детски център за култура и изкуство, както и ФТС „Зора“ при Общинския младежки дом.
Кулминацията на концерта ще бъде голямото великденско хоро, на което са поканени всички присъстващи, под съпровода на виртуозните музиканти от танцовия театър.
Традицията оживява и чрез любимите конкурси за най-красиво писано яйце и най-здраво яйце „борец“. За майсторите и късметлиите са предвидени награди, осигурени от партньори и русенски фирми чрез ФТТ „Найден Киров“.
Водещи на проявата ще бъдат Десислава Николова и Йовко Кънев.









