Първият фестивал „По Поломието на Еньовден“, който се проведе в село Басарбово, се превърна в истински празник на българските традиции, дух и единство.
Организатор на събитието бе Народно читалище „Св.Димитър Басарбовски“-с.Басарбово, а мотото му бе „Венци от билки, песни до изгрев“, посветено на празника Еньовден.
Публиката се наслади на богата програма с възстановка на обичая „Еньова буля“, творчески ателиета за деца и младежи, участие на местни и гостуващи фолклорни състави, базар на билки, билкови чайове и продукти. Бяха представени и над 10 занаятчии и местни производители.









