Първите три улични дефибрилатора в Русе ще бъдат поставени утре. Първият ще се намира до инфоцентъра на Община Русе, другите ще бъдат на кея и в Парка на младежта. Те ще бъдат дарени официално утре в 10.30 ч на Община Русе, която ще даде и повече информация.
Дефибрилаторите са предназначени за работа с тях на немедицински лица. Одобрението за поставянето им е взето с решение на Общинския съвет. Дефибрилаторите имат гласови указания на български език. Докато не бъде изпълнено указанието правилно, не може да се премине към следващата стъпка.
Целта е да се помага за спасяването на човешки животи и затова са поставени на оживени места.
Ще има общо пет улични дефибрилатори, като останалите два ще бъдат доставени по-нататък и ще се намират на пл.“Батенберг“ и зала „Арена Русе“.







