С 39 медала и 5 отборни купи се завърнаха младите плувци от Клуб по плувни спортове „Локомотив“-Русе, които участваха в седмото издание на Международния турнир по плуване „Talent Cup“. Той се състоя в три дни на 50-метровия басейн „Диана“ в София. В надпреварата се включиха около 400 плувци от 28 клуба от България и три от най-елитните клубове в Сърбия.
Русенските плувци от „Локомотив“, водени от треньорите Деян Дончев, Севиляй Сали и Стефан Миланов, се представиха в четири възрастови групи. Общо се включиха 30 момчета и момичета, които достигнаха до 98 финала и завоюваха 4 златни, 18 сребърни и 17 бронзови медала, 4 отборни купи и една в комплексното класиране.
Пред „Локомотив“ се наредиха плувците на „Левски“, а трети е клуб „Инвиктус“ от Плевен.
Ето и медалистите от „Локомотив“:
Момчета, 9-10 г.
Адис Петров – 2-ро място на 50 м бътерфлай.
Айкан Вейсалов – 3-то място на 50 м бруст.
Марк Чакърян – 2-ро място на 50 м бруст и 3-то място на 100 м и 200 м бруст.
Щафета 4х50 м св.стил – 3-то място.
Щафета 4х50 м смесена по стил – 3-то място.
Съставът в щафетите: Адис Петров, Айкан Вейсалов, Марк Чакърян и Мартин Мацоев.
Момичета, 9-10 г.
Дея Божанова – 2-ро място на 200 м св.стил.
Ева Христова – 3-то място на 50 м гръб.
Дария Терзиева – 3-то място на 100 м гръб.
Виктория Попова – 2-ро място на 100 м бруст и 3-то място на 50 м бруст.
Щафета 4х50 м св.стил – 2-ро място.
Щафета 4х50 м смесена по стил – 2-ро място.
Момичетата са втори отборно.
Момчета, 11-12 г.
Алекс Ташев – 2-ро място на 50 м бруст и 3-то място на 100 м и 200 м бруст.
Никола Георгиев – 3-то място на 200 м бътерфлай.
Щафета 4х50 м св.стил – 3-то място, в състав: Алекс Ташев, Ивелин Велев, Максим Димитров и Николай Киров.
Момчетата са на второ място отборно.
Момичета, 11-12 г.
Елинор Илиева – 1-ва на 200 м съчетано плуване и 200 м бътерфлай, и 2-ра на 50 м и 100 м бътерфлай.
Кристина Иванова – 2-ра на 50 м, 100 м и 200 м гръб, и 3-та на 200 м съчетано плуване.
Кристияна Иванова – 3-та на 200 м бътерфлай.
Щафета 4х50 м св.стил – 2-ро място.
– Щафета 4х50 м смесена по стил – 2-ро място
Съставът в щафетите: Елинор Илиева, Кристина Иванова, Кристияна Иванова и Елица Костадинова.
Момичетата са втори отборно.
Девойки младша възраст, 14-15 г.
Радостина Кичукова – 2-ра на 100 м св. стил и 3-та на 400 м св.стил
Михаела Маринова – 2-ра на 50 м св.стил.
София Крумова – 3-та на 200 м бътерфлай.
Щафета 4х50 м св.стил – второ място, в състав: Радостина Кичукова, Михаела Маринова, Виктория Ганева и Дарина Стоянова.
Щафета 4х50 м смесена по стил – 1-во място, в състав: Виктория Ганева, Ева Янкова, София Крумова и Михаела Маринова.
Девойките са втори отборно след сръбкините от „11 Април“.
Девойки старша възраст, 15-17 г.
Румена Терзиева – 3-то място на 400 м св.стил
Пресияна Атанасова – 1-во място на 200 м бътерфлай и 3-то място на 100 м бътерфлай.