Водач без книжка и с прекратена регистрация е заловен от органите на реда край Бяла На 12 юли 2026 г. около 10:00 часа на главен път I-5, в района на километър 31+800, автопатрул на РУ – Бяла е спрял за проверка лек автомобил „Пежо 206“.
Автомобилът се е движил без поставени регистрационни табели, а зад волана е установен 50-годишен мъж от град Габрово. При проверката е изяснено, че превозното средство е с прекратена регистрация и отнети табели от органите на МВР в Луковит само два дни по-рано (на 10 юли), поради предходни нарушения на водача – управление без свидетелство за управление на МПС (СУМПС) и отказ да бъде изпробван за наркотици.
При настоящата проверка мъжът отново е отказал да бъде тестван с техническо средство за употреба на наркотични вещества и също е пренебрегнал предписанието за медицинско изследване на контролните органи.
Спрямо него са съставени три акта по Закона за движението по пътищата. Той е задържан по ЗМВР. По случая е образувано досъдебно производство.









