„Каолин“ ЕАД, гр. Сеново, ще бъде новият концесионер на находище „Срем“, разположено на територията на община Тополовград, област Хасково. Това реши Министерският съвет на днешното си заседание.
Възможността концесионен договор да бъде продължен с правоприемник на досегашния концесионер, когато последният е прекратил дейността си, е регламентирана в чл. 67, ал. 4 от Закона за подземните богатства. В тези случаи правоприемникът поема всички задължения по концесионния договор.
Договорът за добив на строителни материали – мрамори, от находище „Срем“ е сключен с ЕВЕ ООД на 25 септември 2000 г. за срок от 15 години. През 2017 г. той е удължен с 15 години.
С днешното си решение Министерският съвет оправомощи министъра на енергетиката в едномесечен срок да сключи със страните допълнително споразумение за продължаване на концесионния договор с правоприемника.








