„Дунав“ направи първа официална тренировка за новия сезон на базата си на стадион „Дунав“. Преди началото й бе отслужен водосвет за здраве и успех на отбора, който бе изведен от новия си старши треньор Емануел Луканов.
Членът на УС на ФК „Дунав“ Диян Димов обясни, че подготовката започва с 18 футболисти, като на няколко души е дадена по-дълга почивка. Той съобщи, че в отбора има привлечени двама нови играчи – централният защитник Хосе Кабаркас и халфът Стефан Гаврилов, а с още двама са подписани договори, но се изчаква да приключат отношенията им със сегашните им клубове, за да се обявят имената им. 95 % от ядрото на отбора е запазено, като ще се надгради вероятно със 7-8 души, като ще се търси да се подсили съставът на всяка една позиция.
Целта на „Дунав“ е да се утвърди в Първа лига, като се представи максимално добре и колкото може по-нагоре в класирането. Финансовото състояние за момента е нормално, като са подписани доста нови договори с фирми.
Треньорът Емануел Луканов сподели, че „Дунав“ го е привлякъл като структура, база, начин на ръководене и според него това е едно много добро място за работа в Първа лига. „Дунав-Русе е бил винаги на едно много добро средно ниво за българския футбол. Аз лично го познавам от 1985 година, тогава съм бил на 10 години. Имам и приятели, които са играли тук, и винаги съм се възхищавал и сега гледам базата и всички тия хора, и деца, и фенове. Наистина страхотна е самата обстановка и това най-вече повлия моето решение“, каза той.
Целите, които поставя пред отбора, определя като реалистични – да остане в Първа лига. Предстоят още разговори относно попълненията в състава, като нови попълнения трябват навсякъде – централни защитници, вътрешни халфове, офанзивни футболисти, централен нападател. „Има разговори, доста менажери предлагат, но нека да отсеем най-доброто“, обясни Луканов.
По отношение на бъдещия капитан на отбора най-вероятно ще се избира между вратаря Георги Китанов и Радослав Апостолов, като везните натежават към Ради Апостолов. Предстои тепърва да се вземе това решение.
За „Дунав“ предстоят шест контроли, но лагер няма да има, тъй като времето е много кратко. Треньорът предупреди да не се правят изводи от контролите, защото те са подготвителен период, за да играят всички футболисти и да се тестват и юношите.








