На 24 април се навършват 111 години от геноцида над арменския народ — рана в историята, която времето не може да заличи.
„Днес повече от всякога е важно да помним. Да сведем глава пред невинните жертви. Да запазим паметта жива — не само в думите, а и в присъствието си. Затова ви каним да бъдем заедно. В тишина, в почит, в единство“, канят организаторите.
Събитието ще се състои в Двора на арменската църква „Сурп Аствадзадзин“ в Русе от 18 часа.









