Ученичката от МГ „Баба Тонка“-Русе Аделина Кънева ще поеме за ден поста президент на България. Това ще стане утре, 21 октомври, когато президентската институция ще бъде домакин на инициативата „Мениджър за един ден“.
Двама младежи ще се включат в работния процес на институцията, като държавният глава Румен Радев ще посрещне в кабинета си Аделина Кънева, а вицепрезидентът Илияна Йотова ще сподели работния си ден с Димитър Марчев от ПМГ „Яне Сандански“ в Гоце Делчев.
По-късно през деня в Гербовата зала Румен Радев и Илияна Йотова ще връчат сертификати за участие в инициативата на двамата ученици.
За трета поредна година президентската институция подкрепя инициативата „Мениджър за един ден“, посрещайки двама младежи, които да влязат в ролята на президент и вицепрезидент.
Инициативата е организирана от Джуниър Ачийвмънт България и в нея могат да участват ученици и студенти от цялата страна. Крайният срок за кандидатстване бе до 10 октомври.