Пет училища в община Русе ще бъдат утвърдени като средищни училища за новата учебна година. Предложението ще се гласува от общинските съветници.
Средищно е училището, в което се обучават най-малко 10 ученици в задължителна училищна възраст от други населени места, в които няма училище и за които това е училището, осъществяващо обучение в съответния клас и намиращо се на най-малко разстояние, измерено по асфалтирана пътна мрежа.
В община Русе това са:
- ОУ „Отец Паисий”, гр. Мартен – приема учениците от закритото училище в с. Сандрово;
- ОУ „Св. св. Кирил и Методий”, с. Семерджиево – приема учениците от закритите училища в с. Ястребово, с. Бъзън, с. Червена вода;
- ОУ „Св. св. Кирил и Методий”, с. Николово – приема учениците от закритите училища в с. Просена и с. Долно Абланово;
- ОУ „Г. С. Раковски”, с. Ново село – приема учениците след IV-ти клас на НУ “Васил Априлов”, с. Хотанца;
- ОУ „Иван Вазов” гр. Русе – приема учениците от закритото училище в с. Басарбово;









