Над 230 служители на полицията и пожарната в Русенско са отличени професионалния празник на МВР- 5 юли. Част от наградите бяха обявени по време на церемонията на площада пред Съдебната палата, където се състояха и демонстрации, зарадвали най-вече децата.
Ето и какви са наградите за полицаи и пожарникари от Русенско:
От РДПБЗН – Русе:
Писмена похвала от министъра на вътрешните работи Даниел Митов получи началникът дежурна смяна в Районната служба за пожарна безопасност и защита на населението в Бяла Светльо Тодоров. С грамота от административния секретар на ведомство – 11 служители, а с писмена похвала от директора на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ гл. комисар Александър Джартов двама пожарникари от Ветово.
От ОДМВР – Русе:
С „ГРАМОТА“ от Административния секретар на Министерството на вътрешните работи – 11 служители, от секторите „Финансово осигуряване“, „Човешки ресурси и правно обслужване“, „Български документи за самоличност“, „Координация и административно обслужване“, „Управление на собствеността и социални дейности“ и др.
С „КОЛЕКТИВНА ПАРИЧНА НАГРАДА“ от Директора на Областна дирекция на МВР – Русе – 16 служители от сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ към отдел „Криминална полиция“.
С „ИНДИВИДУАЛНА ПАРИЧНА НАГРАДА“ от Директора на Областна дирекция на МВР – Русе – 13 служители, от отделите “Криминална полиция“ и „Разследване“ – 3, от секторите „Човешки ресурси и правно обслужване“, от сектор „Координация и административно обслужване“ и от „Управление на собствеността и социални дейности“.
С „ПИСМЕНА ПОХВАЛА“ от Директора на Областна дирекция на МВР – Русе – 127 служители от всички подразделения.
С „ПИСМЕНА ПОХВАЛА“ от началника на Първо районно управление – Русе при ОДМВР-Русе – 32 служители.
С „ПИСМЕНА ПОХВАЛА“ от началника на Районно управление – Ветово при ОДМВР-Русе – 23 служители.