Пореден инцидент с дете стана днес в Русе, за щастие без фатален край. Възрастен шофьор с лек автомобил „Рено“ е блъснал 15-годишен велосипедист, който е карал колелото си на пешеходна пътека. Момчето е откарано от „Спешна помощ“ в болницата, тъй като е било с оплаквания за болки в крака, ръката и таза.
Инцидентът е станал около 19 часа на бул.“Липник“, в участъка за влизане и излизане от „Кауфланд“. Колоездачът, чийто велосипед е без светлоотразители, е карал по пешеходната пътека. Той не е ползвал велоалеята, която е на отсрещния тротоар на улицта. Колата е излизала от паркинга на хипермаркета, за да се включи в движението по бул.“Липник“, и го е блъснала. Водачът не е очаквал появата на велосипедиста.
Последвала е агресия от страна на сина на шофьора. Очевидци разказаха, че той е налитал на бой, ритал е колелото и е крещял на падналото момче да не се преструва, а да става от земята, да си взема колелото и да си ходи.
Пробата за алкохол на шофьора е отрицателна. Причините се изясняват от „Пътна полиция“.