Спортистите от „Джамбо 2006“ – Русе постигнаха абсолютен успех в 3 от 6-те отборни и 2 от 9-те индивидуални дисциплини на Държавното първенство по стрелба с лък.
Русенските стрелци бяха най-добри в олимпийския стил при мъжете, младежите, смесените мъжки отбори и смесените отбори кадети/кадетки. В дивизия Компаунд смесената им двойка също спечели призовото място. Добри резултати постигна и отборът на „Феникс“ – София, чиито състезатели успяха да вземат златото в 3 от индивидуалните и една от отборните дисциплини.
В Държавното първенство тази година се включиха 138 състезатели от 17 отбора от цялата страна. То се проведе под егидата на Община Русе и за пореден път утвърди дунавския град като предпочитано място за организирането на спортни форуми, посветени на стрелбата.
ИНДИВИДУАЛНИ ДИСЦИПЛИНИ
Олимпийски стил – мъже:
1 БАНЧЕВ Иван ДЖ-РС – Джамбо-Русе
2 БОНЕВ Боян АН-РЗ – Антибиотик-Разград
3 ХРИСТОВ Явор ДИ-СИ – Динамикс- Силистра
Олимпийски стил – жени:
1 ДАНАИЛОВА Добромира ФЕ-СФ – Феникс-София
2 НАЙДЕНОВА Марина ЦЕ-СФ – Център-София
3 ИВАНОВА Теодора ФЕ-СФ – Феникс-София
Олимпийски стил – младежи:
1 ЧОРБАДЖИЙСКИ Тервел ДЖ-РС – Джамбо-Русе
2 СОБЧАК Рикардо ЕТ-ВТ – Етър 78 В.Търново
3 ПАГУ Александър ЕТ-ВТ – Етър 78 В.Търново
Олимпийски стил – девойки:
1 ИВАНОВА Мартина ФЕ-СФ – Феникс-София
2 НАЧЕВА Белла-Виктория ФЕ-СФ – Феникс-София
3 ДАВИДОВА Димислава ЕТ-ВТ – Етър 78 В.Търново
Олимпийски стил – кадети:
1 ВЕЛИКОВ Патрик РХ-СФ – Робин худ-София
2 КАМИШЕВ Любомир ЗС-СЗ – Загорски стрелец-Ст.Загора
3 ГЕОРГИЕВ Константин ДЖ-РС – Джамбо-Русе
Олимпийски стил – кадетки:
1 ПАВЛОВА Мария РХ-СФ – Робин худ-София
2 СТЕФАНОВА Моника ЕТ-ВТ – Етър 78 В.Търново
3 ГЕОРГИЕВА Симона ДЖ-РС – Джамбо-Русе
Компаунд – мъже:
1 ТАСКОВ Кирил РА-КЗ – Раптор-Казанлък
2 КАРАБИБЕРОВ Костадин ТИ-ПЛ – Титан-Пловдив
3 БОРИСОВ Милен ФЕ-СФ – Феникс-София
Комапунд – жени:
1 ИВАНОВА Калинка ФЕ-СФ – Феникс-София
2 ИВАНОВА Светлана ФЕ-СФ – Феникс-София
3 СОТИРОВА Петя ФЕ-СФ – Феникс-София
Компаунд – кадети:
1 ДЖОНГАРОВ Кристиян ТИ-ПЛ – Титан-Пловдив
2 ВАСИЛЕВ Васил ЕТ-ВТ – Етър 78 В.Търново
3 ВАСИЛЕВ Николай ЗС-СЗ – Загорски стрелец-Ст.Загора
ОТБОРНИ ДИСЦИПЛИНИ
Олимпийски стил – мъже:
1 ДЖ-РС – Джамбо-Русе БАНЧЕВ Иван, ДЖАМБАЗОВ Йордан, ХРИСТОВ Любомир
2 АН-РЗ – Антибиотик-Разград БОНЕВ Боян, ЙОТОВ Иван , КЪНЧЕВ Анатоли
3 ДИ-СИ – Динамикс- Силистра ДИМИТРОВ Драгомир, МИТКИН Мирослав, ХРИСТОВ Явор
Олимпийски стил – жени:
1 ФЕ-СФ – Феникс-София ВАСИЛЕВА Десислава, ДАНАИЛОВА Добромира, ИВАНОВА Теодора
2 РХ-СФ – Робин худ-София ВАСИЛЕВА Радка, ДИМИТРОВА Иванина, МИХОВА Десислава
3 ХУ-ПЛ – Хуни-Пловдив ИЛЕВА Галина, СТОЙЧЕВА Веда, ТАЧЕВА Йоана
Олимпийски стил – мъже/жени смесени:
1 АН-РЗ – Антибиотик-Разград ХАСАН Белмин, БОНЕВ Боян
2 ФЕ-СФ – Феникс-София ДАНАИЛОВА Добромира, МИРЧЕВ Мирослав
3 ЦЕ-СФ – Център-София НАЙДЕНОВА Марина, ЛАТЕВ Аспарух
Олимпийски стил – кадети/кадетки смесени:
1 ДЖ-РС – Джамбо-Русе ГЕОРГИЕВА Симона, ГЕОРГИЕВ Константин
2 РХ-СФ – Робин худ-София ПАВЛОВА Мария, ВЕЛИКОВ Патрик
3 ЕТ-ВТ – Етър 78 В.Търново СТЕФАНОВА Моника, МАНЕВ Калин
Компаунд – мъже:
1 ТИ-ПЛ – Титан-Пловдив БАЛДЖИЕВ Здравко
ГЕРМАНОВ Булат КАРАБИБЕРОВ Костадин
2 РА-КЗ – Раптор-Казанлък ГЕОРГИЕВ Йордан
ДРЪНДЕВ Данаил
ТАСКОВ Кирил
3 ГА-ЕП – Габарит-Елин Пелин ВУЧКОВ Добромир
ИЛИЕВ Цветомир
САПУНДЖИЕВ Георги
Компаунд – мъже/жени смесени:
1 ДЖ-РС – Джамбо-Русе ГАНЧЕВА Вероника
ПЕТРОВ Виктор
2 ФЕ-СФ – Феникс-София ИВАНОВА Калинка
БОРИСОВ Милен
3 ТИ-ПЛ – Титан-Пловдив ЙОРДАНОВА Елеонора
КАРАБИБЕРОВ Костадин