Възпитаникът на Русенския университет Ясен Щерев бе отличен за пореден път с престижна награда в сферата на туризма. Той получи годишния приз „Най-добър хотелски мениджър на 2023“ от Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация. Годишните награди на БХРА бяха връчени за 28-ми път.на церемония в „Гранд хотел Милениум“.
Ясен Щерев e генерален мениджър с дългогодишен опит в хотелската индустрия. В момента управлява Хотел Хавана ****, Парадайс Грйин Парк**** Хотел и Апартаменти и хостел Витоша.
Професионалният път на Ясен Щерев преминава през туристически обекти в Албена, Слънчев бряг, Златни Пясъци и Банско. Награждаван многократно за постиженията си в областта на туризма от Балканския алианс на хотелиерските асоциации (BAHA), Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация и други организации от бранша. Определят го като мениджър с иноваторско мислени и поглед към модерните технологии в хотелиерството.
„Само хора със сърце, посветено на гостите си, са в състояние да покоряват тези върховете. Той не само един успешен хотелски мениджър, но и визионер, който преобразява всяка почивка във вълнуващо преживяване“, казват за него експертите в туризма.
Снимка: БТА