Задържаха турски водач на автобус с положителен тест за дрога на Русе-Бяла. На 13 март около 16:20 ч. в РУ-Бяла е получен сигнал от гранична полиция, че автобус с марка МАН, с румънска регистрация, не е спрял на сигнал със стоп палка, подаден от техен екип служители.
Автобусът се е движел в посока към гр. Бяла по главен път I-5. Превозното средство е било установено и спряно за проверка от екип на РУ-Бяла в района на кръгово кръстовище на Бяла. При проверката е установено, че водачът е турски гражданин на 35 г., а автобусът е собственост на фирма.
На шофьора са направени тестове с технически средства за употреба на алкохол и наркотици, като първият е дал отрицателен резултат, а вторият положителна реакция за наличие на „бензодиазапини“. На 35-годишния е съставен акт и му е издаден талон за медицинско изследване, след което е придружен до ФСМП – гр. Бяла, където е дал проби за химическо изследване.
Водачът е задържан за срок до 24 часа по реда на ЗМВР. По случая е започнато бързо производство по описа на РУ – Бяла, с оглед престъпление по чл.343б, ал. 3 от НК.