Приключи конкурсът „Любовно хайку“, който бе организиран от Регионална библиотека „Любен Каравелов“ – Русе по случай Деня на виното и любовта.
Жури в състав: председател Лилия Рачева – поет и журналист, и членове: Кети Илиева – редактор, специалист-библиотекар, Младен Минев – специалист-библиотекар и Татяна Савова – филолог, ПР и организатор събития в русенската библиотека, след задълбочено обсъждане на творби от 72 автори, постъпили в конкурса, присъди следните награди:
- Бутилка вино – на Дейвид Георгиев, 19 г., от Русе. Награждава се като млад, прохождащ хайку автор с богат творчески потенциал.
- Луксозен бележник + химикал – на Живодар Душков, Русе
- Луксозен бележник бележник + химикал – на Людмила Христова, София
- Кутия любовни бонбони – на Валерия Тодорова, Сливен
- Кутия любовни бонбони – на Светла Дамяновска, Мездра
Наградените творби ще бъдат публикувани в сайта на Регионална библиотека „Любен Каравелов“ – Русе.
Наградените участници от Русе могат да получат наградите си в Заемна за възрастни на библиотеката. Отличените автори, които не са от Русе, ще получат наградите си по куриер.