На 27.05.2026г. около 21:30 часа полицейски служители при Второ РУ са били изпратени на сигнал за възникнал скандал на адрес в гр. Русе, ул. „Тулча“.
На място била установена 33 годишна русенка, която заявила, че на адреса е дошла при нейна позната 28-годишна женаq за да си закупи наркотично вещество-фентанилq и между двете възникнал спор. В жилището на по-младата жена било открито и иззето около 4 грама фентанил. По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 354а, ал. 1 от НК.
И още един случай, свързан с наркотици – на 28.05.2026г. около 17:20 часа полицейски служители от Второ РУ при извършване на обход в кв. “Чародейка“ установили 20-годишен младеж. В хода на извършената му проверка у проверявания била намерена и иззета 1 брой саморъчно свита цигара съдържаща суха зелена тревна маса със специфичен мирис на марихуана с приблизително тегло 0,5 грама, както и 4 топчета суха зелена тревна маса с приблизително тегло 1,2 грама. По случая е била образувана преписка за престъпление по чл. 354а, ал. 3 от НК.









