ХК „Бяла“ ще раздава пропуски за двата мача от евротурнирите в Бяла, съобщиха от клуба. До това решение се е стигнало след опита от двубоя срещу „Лития“. Срещите с испанките от третия кръг на евротурнирите ще са на 8 и 9 ноември.
„Жребият отреди да играем с единия от фаворитите за спечелването на EHF European Cup Women,а именно испанския „Атлетико Гуардес“. След дълги преговори, в които ние, а и нашият противник, искахме срещите да се играят на двоен домакински мач, но както те, така и ние желахме домакинството.
Накрая нашето ръководство показа по-здрави нерви и успяхме. Нашата публика заслужаваше този жест. Нашите фенове вече пета година са плътно до нас в трудни и в радостни моменти. Благодарим и на всички, които присъстваха на мача с „Лития“. По предложение от наши фенове за този мач имаше пропуски със запазени места за тези, които правиха дарение за нашия клуб. Това се оказа добър ход, благодарение на който покрихме част от разходите ни по участието ни в предния кръг.
Отхвърлихме добре подплатено финансово предложение да играем двата мача в Испания. Не можехме да предадем нашите фенове, те заслужават да гледат класни европейски отбори. Предстоят вълнуващи срещи с професионален отбор, представител на водеща хандбална сила, подсилен с пет класни чужденки, с бюджет, надхвърлящ няколко пъти бюджета на цялата ни „А“ РХГ жени.
В допитване до част от феновете решихме да повторим успешния модел от предният мач. Това ще ни помогне много, за да организираме това престижно домакинство“, казаха от клуба.
Пропуските може да бъдат заявени и получени в зала „ОЗК Арена Бяла“ от 20 октомври /понеделник/. Те ще предоставят и запазено място на домакинските мачове на белите тигрици за срещите от редовният кръг в „А“ РХ жени за новия сезон. Също така феновете могат да закупят и клубен шал на ХК „Бяла“.









