278 незаети места остават след второ класиране в училищата в Русенска област, съобщиха от Регионалното управление на образованието. За град Русе те са основно в професионалните гимназии, но има отделни бройки и в профилираните и средните училища.
В Английската гимназия има две места за чужди езици и едно в профил „Компютърна анимация“, а в Дойче шуле – едно в профил „Предприемачески“. В СУ „Йордан Йовков“ разполагат с едно свободно място в „Софтуерни и хардуерни науки“, в СУ „Христо Ботев“ – едно в същата специалност и едно в „Природни науки“. В СУ „Възраждане“ също има едно незаето място, което е за профил „Предприемачески“.
Ето и всички свободни места слев второ класиране в Русенска област:
СУ „Васил Левски“ с ПП – Ветово | 3493 Обогатителни, преработващи и рециклационни технологии | 7 |
СУ „Васил Левски“ с ПП – Ветово | 0385 Електрообзавеждане на производството | 10 |
СУ „Христо Ботев“ – Глоджево | 1950 Софтуерни и хардуерни науки | 6 |
СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – Две могили | 2761 Хуманитарни науки | 1 |
ПГСС „К. А. Тимирязев“ – Две могили | 3232 Електрообзавеждане на транспортна техника | 13 |
ПГСС „К. А. Тимирязев“ – Две могили | 0457 Производител на селскостопанска продукция | 8 |
АЕГ „Гео Милев“ | 0867 Чужди езици | 2 |
АЕГ „Гео Милев“ | 3144 Компютърна анимация | 1 |
СУПНЕ „Фридрих Шилер“ | 3407 Предприемачески | 1 |
СУ „Йордан Йовков“ | 1628 Софтуерни и хардуерни науки | 1 |
СУ „Христо Ботев“ | 3404 Софтуерни и хардуерни науки | 1 |
СУ „Христо Ботев“ | 3406 Природни науки | 1 |
СУ „Възраждане“ | 2740 Предприемачески | 1 |
ПГЕЕ „Апостол Арнаудов“ | 0399 Компютърна техника и технологии | 1 |
ПГЕЕ „Апостол Арнаудов“ | 0397 Системно програмиране | 1 |
ПГЕЕ „Апостол Арнаудов“ | 0396 Електрически инсталации | 11 |
ПГДВА “ Йосиф Вондрак „ | 0507 Интериорен дизайн | 5 |
ПГДВА “ Йосиф Вондрак „ | 0528 Мебелно производство | 12 |
ПГДВА “ Йосиф Вондрак „ | 3415 Иконопис | 13 |
ПГДВА “ Йосиф Вондрак „ | 3641 Художествена дърворезба | 6 |
ПГСС „Ангел Кънчев“ | 1830 Технологичен и микробиологичен контрол в химични производства | 8 |
ПГСС „Ангел Кънчев“ | 1744 Производител на селскостопанска продукция | 6 |
ПГСС „Ангел Кънчев“ | 1825 Механизация на селското стопанство | 10 |
ПГСС „Ангел Кънчев“ | 3692 Производство на месо, месни продукти и риба | 13 |
ПГМТ „Юрий Гагарин“ | 1966 Електрически превозни средства | 10 |
ПГМТ „Юрий Гагарин“ | 1983 Топлотехника – топлинна, климатична, вентилационна и хладилна | 14 |
ПГО „Недка Иван Лазарова“ | 0598 Моден дизайн | 13 |
ПГО „Недка Иван Лазарова“ | 0605 Организация и технология на фризьорските услуги | 2 |
ПГО „Недка Иван Лазарова“ | 0610 Компютърно проектиране и десениране на тъкани площни изделия | 19 |
ПГ по туризъм | 2855 Производство на кулинарни изделия и напитки | 1 |
ПГ по туризъм | 2852 Организация на хотелиерството | 1 |
ПГРКК | 1885 Логистика на товари и услуги | 5 |
ПГРКК | 1876 Електрообзавеждане на кораби | 7 |
ПГ по транспорт | 1190 Автомобилна мехатроника | 2 |
ПГ по транспорт | 1720 Автотранспортна техника | 2 |
ПГ по транспорт | 1730 Пристанищна механизация | 11 |
ПГ по транспорт | 1734 Спедиция, транспортна и складова логистика | 11 |
ПГСАГ „Пеньо Пенев“ | 1203 Графичен дизайн | 1 |
ПГСАГ „Пеньо Пенев“ | 1196 Компютърна графика | 1 |
ПГСАГ „Пеньо Пенев“ | 1192 Строителство и архитектура | 1 |
ПГПТ „Атанас Ц. Буров“ | 0750 Промишлена естетика и дизайн | 5 |
ПГПТ „Атанас Ц. Буров“ | 0804 Измервателна и организационна техника | 17 |
ПГПТ „Атанас Ц. Буров“ | 3597 Машини и съоръжения за заваряване | 15 |
СУ „Св. Паисий Хилендарски“ – Сливо поле | 0465 Обществени науки | 1 |