Реставрацията на Доходното здание в Русе обхвана нова част от фасадата. Скелето вече е преместено над централния вход на Театралния комплекс и работата продължава. Както Русе Медиа писа, срокът за извършване на реставрационните и консервационните дейности е удължен поради многобройните непредвидени проблеми, с които са се сблъскали изпълнителите на ремонта.
По фасадата има множество отчупвания и силно ерозирали каменни орнаменти, възникнали от момента на проектиране през 2017 г. до започване на дейностите в началото на 2024 г. През лятото заради високите температури, бързото съхнене е довело до пукнатини в структурата на материала при изграждането на ерозиралите и повредени каменни елементи.
При реставрацията от първия етап се е наложило да се изпипат всички ръбчета и да се възстановят липсващи части и орнаменти. Според проекта на арх.Ангелов цялата тераколена мазилка трябва да се премахне, тъй като тераколеният цимент пуска соли и влияе на камъка, каза преди време за Русе Медиа изпълнителят.
Той обясни тогава, че русенският камък е труден материал, възстановява се трудно и се слага консервиращо покритие, за да се защити. Камъкът в горните части, само като го пипнеш, и се отварят пукнатини, а вътрешните метални шини също ерозират и правят „бомби“ – мекият камък се пръска и става дупка. Отделно се е оказало, че елементите за поправка са много повече от тези, които са били заложени първоначално.