Гюлвер Керим спечели безплатни билети за втората вечер от Джаз фесга с Русе Медиа. Русенката ще се наслади на концерта на 16 ноември заедно с още двама свои приятели или членове на семейството, след като името й бе изтеглено сред читателите на Русе Медиа, заявили желание да се възползват от възможността, предоставена от Русе Медиа и ОП „Русе арт“. Вчера бе обявен и печелившият с билети за първата вечер – Радостслава Стоянова.
Благодарим на всички, проявили интерес към събитието и участвали в томболата за безплатни билети за Джаз феста!
А ето и какво предлага програмата на двете фестивални вечери в Доходното здание от 19 часа. На 15 ноември ще свири Живко Петров-трио, в което влизат Живко Петров-пиано, Димитър Семов-ударни, и Димитър Карамфилов-контрабас. След тях на сцената ще бъдат гостите от Артур Дуткиевич трио, водени от полския пианист Артур Дуткиевич.
На 16 ноември ще гостуват хърватските музиканти Тихомир Хойсак – контрабас, и Филип Новосел – тамбура, като проектът им се казва Hojsak & Novose feat Jean John. Българското участие ще бъде от Биг Бенд Русе, със солисти Хилда Казасян, Васил Петров и Теодосий Спасов с кавала си.
В двете вечери от 22 часа ще има джем сешън в „Макс клуб“ – на 15 ноември основна група ще бъде RJS quartet, а на 16 ноември ще свирят- Джанер Каптан Трио.
Джаз фестът се организира от Община Русе, ОП „Русе арт“, Клуб на дейците на културата.