„Идеята на „Подем на русенци“ е, че за нас хората са важни. Хората са тези, които създават добавения продукт, създават културни събития, създават възможност за добро образование, за добро развитие на икономиката. Чрез тях ще се развие и нашия град Русе“, сподели кандидатът за кмет на Русе с бюлетина 44 Борислав Българинов. Днес той се срещна и разговаря с жители на Русе, а през това време децата им се забавляваха с рисунки на асфалт и игри.
Именно на младите семейства ще се разчита за развитието на Русе. „Имаме специална програма за малкия и средния бизнес – основа за едно икономически напредък и просперитет на региона. Развиваме идеята всяка година в бюджета на общината да има заложени средства, които безвъзмездно да се предоставят на млади семейства, те да създават семейни фирми и с помощта на общината да могат да развиват този бизнес на местно ниво. Допълнителен стимул за тези, които развиват бизнес на наша територията с помощ на общината, ще бъде да ползват общински жилища за 2 години, ако нямат свое жилище“, казва Борислав Българинов.
Според него е много важно гражданите да участват в управлението на общината. „Създаваме платформа, в която русенци да участват активно онлайн, да вземат решения по всички въпроси, да гласуват електронно като един малък референдум“, обяснява Българинов.
Най-болезненият въпрос за русенци – чистотата на въздуха, също има своето решение според кандидата за кмет с бюлетина 44. „Всички го включват в програмата си, но никой не я реализира. Повечето от кандидатите са зависими от партиите си и лидерите им или от други влияния и това определя поведението им. Ние нямаме такова нещо. С IT компания направихме връзка и създадохме един продукт, какъвто вече се ползва в други държави – слагат се измервателни уреди във всички квартали и предприятия и всеки онлайн може да следи какви данните. А когато те са публични, институциите няма как да не реагират и да вземат мерки“, казва Българинов.
Кандидатът за кмет на Русе и екипът му имат конкретни виждания как да се реализират всички тези намерения, а финансирането им е във възможностите на общинския бюджет.
Купуването и продаването на гласове е престъпление!