ХК „Бяла“ излиза във финален двубой за втори трофей на Купа България

ХК „Бяла“ победи отбора на Свиленград с 38:27 (16:15) и ще защитава трофея си на финала на турнира за Купата на България по хандбал за жени.

Миналогодишните шампионки достигнаха до успеха в първия полуфинал в Сливница с по-добра игра през второто полувреме. Момичетата на Виктория Жосан започнаха добре и взеха ранен аванс от 6:2, а в средата на полувремето те водеха с 13:7.

Постепенно Свиленград започна да стопява пасива си и дори стигна до 15:15 малко преди почивката. Със силна серия от 7:1 гола Бяла пое контрола и дръпна с 25:18 в 40 -ата минута, като до края контролираше двубоя.

Най-резултатна за победителките беше Соня Богданова с 11 гола, а по 7 добавиха Христина Бабий и Юлиана Таке.

Белите тигрици ще се изправят на финала срещу Етър 64  в неделя, 12 март, от 14,00 часа, а преди това от 12,00 часа ще бъде срещата за бронзовите медали между домакините от Сливница и Свиленград.