ХК „Бяла“ загуби втория двубой от суперфинала, мачът за титлата ще е в Бяла

ХК „Бяла“ загуби втория супер финал срещу „Етър 64“,който се игра вчера в зала „Орловец“ в Габрово. Играта беше равностойна, като през първата част беленчанки водеха през цялото време, но преди почивката търновки изравниха до 17:17.

Втората част белите тигрици имаха пропуски, което даде възможност на домакините през по голямата част да поддържат преднина от гол-два. Преломният момент бе, когато ХК „Бяла“ поведе с 28:26, но с нови пропуски при контраатаки пропусна да решим спора. „Етър 64“, вдъхновени от отличните изяви на Десислава Николова на вратата, отбелязаха 3 безответни гола и до края не изпуснаха преднината си, след нови два пропуска на беленчанки от 7-метровата линия.  Крайният резултат се оформи 33:31 за „Етър 64“.

Така всичко ще се реши в последния двубой, който ще е на 20 май от 16.00 часа в „ОЗК Арена Бяла“. Белите тигрици ще имат нужда от своя осми играч –  своите фенове, които ги подкрепиха мощно в габровската зала „Орловец“.