Хандбалистките на Бяла – на победа от втора шампионска титла

Шампионът ХК „Бяла“ надделя над гостуващия ХК „Етър 64“ с 28:25 (14:12) в първия мач от Суперфинала за титлата в женското хандбално първенство и е само на победа от втора поредна титла. Белите тигрици зарадваха публиката, изпълнила зала „ОЗК Арена Бяла“.

След равностойно първо полувреме домакините все пак взеха аванс в края му и се оттеглиха на почивка с аванс от 14:12.

През втората част белите тигрици успяха да увеличат преднината си до 22:17 в 44-ата минута, но „Етър“ не се предаде и намали до само гол пасив при 25:26 в 56-ата минута. Домакините обаче удържаха и не допуснаха обрат, за да се поздравят с победата.

За „Бяла“ с 9 гола се отличи Кристина Касабова, а за „Етър“ с 10 попадения изпъкна Мария Спиридонова.