Хандбалистките на Бяла завършиха с победа първия етап на първенството

Хандбалистките на Бяла завършиха по шампионски първия етап на държавното първенство. В зала „ОЗК Арена Бяла“ те победиха отбора на Сливница с 42:28.

Белите тигрици започнаха малко отпуснати и до средата на полувремето водеха със 7: 5 след много пропуски. След това натиснаха и след добра игра в защита завършиха полувремето при резултат 19:10. През втората част шампионките продължиха да трупат преднина, което даде възможност на Виктория Жосан да включи всички здрави състезателки.

С този успех беленчанки си осигуриха първото място в редовния сезон. Те събраха 17 точки и са недостижими на върха, с което си осигуриха домакинско предимство в предстоящите плейофи за златните медали.

В полуфиналните серии до две победи Бяла ще играе срещу Търновград, а Етър ще има домакинско предимство срещу Свиленград.

Следващия уикенд предстоят две контролни срещи, които ще са генерална проверка преди финалния турнир за Купа „България“, който ще се проведе на 18 и 19 март в Сливница.