Футболистите на „Дунав“ разгромиха „Локомотив“ в дербито на Русе

„Дунав“ разгроми „Локомотив“ с 9:0 в дербито на Русе в 16-ия кръг на Североизточната Трета лига. Така „Дунав“ продължава да е начело в класирането с 16 победи от 16 мача.

Треньорският тандем на „драконите“ Мартин Цирков – Ивайло Кирилов излезе за мача с футболисти, които досега по-рядко започваха като титуляри. Въпреки това надмощието на тима беше смазващо. Александър Кирилов откри резултата в 6-ата минута. Десетина по-късно Кристиян Маринов удвои. Кирилов се разписа за втори път в 24-ата минута. Пак десетина по-късно Маринов вкара втория си гол. При този резултат съперниците се оттеглиха на почивка. В 56-ата минута Кирилов оформи хеттрика си. Дани Братоев реализира шестото попадение в 63-ата минута. След това влезлия като резерва Джан Хасан заби хеттрик в 73-а, 82-а и 90-а. Още възможности за гол имаха футболистите на „Дунав“.