Футболистите на „Дунав“ продължават да са лидери с 11-а поредна победа

„Дунав“ победи с 5:0 отбора на „Ботев“ Нови пазар в мач от 11-ия кръг на първенството в Североизточната Трета лига. Точни за русенския тим бяха Преслав Петков /11 мин., 42 мин./, Мирослав Георгиев /49 мин./, Йордан Димитров /56 мин./, Василен Марков /68 мин./.  Срещата се игра на основното игрище на комплекс „Дунав“ в квартал „Здравец“.

Домакините започнаха по-добре. Те владееха повече топката и диктуваха темпото още след първия съдийски сигнал. В 11-ата минута Йордан Димитров напредна отляво и центрира ниско, а Преслав Петков без да губи много време в обработка на топката буквално разстреля противниковия вратар за 1:0. След попадението дунавци продължиха да са по-активният тим, като на няколко пъти стражът на гостите Живко Вълчев трябваше да се намесва след изстрели на Йордан Димитров и Станислав Вълчев. Все пак в 42-ата минута Преслав Петков удвои, той се измъкна сам срещу вратаря на „Ботев“ и в опита си да го прехвърли  прати топката в напречната греда, при добавката обаче бе точен за 2:0.

Йордан Димитров на два пъти в рамките на около две минути след подновяването на играта имаше възможност да отбележи, но вратарят Живко Вълчев неутрализира ударите му. В 49-ата минута все пак резултатът стана класически. Мирослав Георгиев бе намерен в наказателното поле от Диян Димов и не сгреши за 3:0. В 56-ата минута опитите на Димитров да отбележи най-сетне се увенчаха с успех, след като засече отблизо центриране в наказателното поле на съперника за 4:0.

Това все пак не отказа футболистите на „Ботев“ Нови пазар, които в рамките на следващите 5 минути дори уцелиха на два пъти гредата. Вместо да отбележат гол обаче, получиха нов в своята врата. В 68-ата минута Василен Марков засече с глава центриране на Мирослав Георгиев и отбеляза за 5:0.

До края резултатът остана непроменен и дунавци записаха 11-ия си успех от началото на сезона. Те продължават да оглавяват класирането все по-убедително с пълен актив от 33 точки и голова разлика 43:7.

В следващия си мач от 12-ия кръг от първенството на Североизточната Трета лига „Драконите“ приемат „Лудогорец III“ Разград на стадион „Дунав“ на 13 ноември, събота, от 14 ч.

Състав на Дунав Русе: 12.Винченцо Ангелов /67 мин. – 32.Даниел Николов/, 3.Василен Марков, 4.Преслав Папарков /57 мин. – 14.Кристиян Маринов/, 5.Георги Вълчев, 16.Димитър Тодоров, 11.Диян Димов /67 мин. – 6.Албер Силвиев/, 18.Мирослав Георгиев, 8.Станислав Вълчев, 9.Преслав Петков /57 мин. – 17.Джан Хасан/, 26.Теодор Костов /57 мин. – 25.Кристиан Тасков/, 20.Йордан Димитров.

Състав на Ботев Нови пазар: 12.Живко Вълчев, 6.Евгени Стоянов /64 мин. – 3.Олчай Исмет/, 18.Аян Ирфан, 17.Йордан Иванов, 7.Калоян Петров /59 мин. – 21.Алекси Алексиев/, 2.Пламен Петков, 22.Дениз Кадир, 9.Христо Станчев, 8.Едис Ефрахим, 23.Йордан Милков /52 мин. – 14.Йордан Нотев/, 11.Митко Митков.