Футболистите на „Дунав“ посветиха победата си на малкия „дракон“ Венци

Футболистите на „Дунав“ посветиха победата си над „Беласица“ днес на нелепо загиналия от мълния 11-годишен Венцеслав Георгиев, който бе част от детско-юношеската школа и почина, докато тренираше на стадиона.

Отборът на „Дунав“ надви с 1:0 като гост „Беласица“ в мач от осмия кръг на Втора лига. Единственото попадение отбеляза ветеранът Мирослав Будинов в 39-ата минута. Домакините опитаха да стигнат до изравняване, но пропуснаха на няколко пъти.

„Преди мача имаше голямо колебание дали изобщо да пътуваме за този двубой. Футболистите ни сами решиха да играят и да дадат всичко от себе си в чест на нашия ангел, който изгубихме завинаги. Това беше за теб, малки драконе!“, казаха емоционално от клуба.

С успеха си днес „Дунав“ събра актив от 12 точки и вече заема осма позиция в класирането.