Трите боксови клуба в Русе с 9 медала от първенството за жени и младежи

Трите боксови клуба в Русе донесоха общо 9 медала за града от първенството за жени и младежи, което се проведе в Петрич.

Безапелационни отново бяха състезателите на БК „Русе“, които спечелиха два златни, един сребърен и три бронзови медала. Над всички бяха двете националки – бронзовата медалистка от Световното първенство в Истанбул Севда Асенова и съотборничката й Габриела Димитрова. Севда спечели с лекота златото в категория до 48 кг, а Габриела Димитрова се изкачи на най-високото стъпало в категорията до 60 кг.

При младежите Александър Славчев спечели сребро в категория до 67 кг, а бронзови медали имат Георги Симеонов до 51 кг, Алекс Денев до 60 кг и Красимир Павлов до 71 кг – всички от БК „Русе“.

Боксьорите на „Дунав-Русе“ се окичиха с два медала – Едис Шукри стана вицешампион в категория до 51 кг след оспорвана битка срещу представителя на Горна Оряховица, а Джан Джошуконов завоюва бронзовото отличие.

Боксов клуб „Локомотив-Русе“ също има свой призьор – Павел Манев в категория до 60 кг спечели сребърния медал.

В първенството взеха участие близо 130 боксьори от над 50 клуба от цялата страна.