Точка не достигна на „белите тигрици“ от Бяла за първа европейска победа

Хандбалистките на Бяла изпуснаха победата в тазвечершния мач от европейския клубен турнир EHF European Cup. „Белите тигрици“ завършиха 21:21 срещу гръцкия Анагениси. Мачът беше първи от втория кръг на надпреварата.

Мачът започна изключително обещаващо за домакините, както момичетата на треньорката Виктория Жосан поведоха с 8:4 точки в първите десет минути. Полувремето завърши при резултат 11:10 за домакините.

В  началото на втората част Бяла увеличи преднината си до 14:10, но с няколко по-добри минути и пет поредни гола гъркините обърнаха резултата в своя полза и за първи път в мача поведоха при 16:15 малко преди средата на полувремето. Българките обаче отново взеха преднина до 20:17 в 53-ата минута. Две минути по-късно  Полина Трубицина от домакините получи червен картон. Гостите успяха да наваксат и се стигна до крайното 21:21.

Бабий беше най-добра в срещата с 10 попадения, а по три пъти се разписаха Ирене Иванова, Кръстина Касабова и Валерия Горенко.