Русенецът Радо Росенов спечели за трета поредна година златото на Купа „Странджа“

Русенският боксьор от БК „Русе“ Радослав Росенов спечели за трета поредна година златния медал от Купа „Странджа“. Националът на България се поздрави с трудна, но заслужена победа във финала в категория до 63,5 килограма в зала „София“.

Росенов, който е двукратен европейски шампион за мъже до 22 години, надделя над представителя на Узбекистан Адхамжон Мухидинов. Българинът наложи волята си в тежка битка с 4:1 съдийски гласа.

Радослав Росенов беше много убедителен в първия рунд, след което съперникът му успя да изравни играта. Двамата влязоха в тежки размени, от които обаче българският боксьор, възпитаник на треньора Съби Събев, излезе победител и заслужи златния медал.

Снимка: БФ БОКС/Startphoto.bg