Движението по Дунав мост при Русе се осъществява без сериозни затруднения, сочи проверка на място, извършена от областния управител Драгомир Драганов.
Единствено в пиковете часове на леките автомобили се налага да изчакват до 30 – 40 минути максимум, за да преминат през съоръжението.
Данните сочат, че от 09.00 часа сутринта вчера до 09.00 часа сутринта днес на изход от България са преминали 1277 товарни автомобили. За сравнение в същия часови диапазон от 9 до 10 юли /когато не се извършваха ремонтни дейности и нямаше поставени заграждения/ от България в посока Румъния са преминали със 64 камиона по-малко или общо 1213. При леките автомобили бройката е почти еднаква – над 3000 са излезли от страната. За сравнение през вчерашния ден в страната са влезли 975 камиона, което е с 327 по-малко спрямо предходния ден.
Причината е в това, че румънските власти не са пропускали регулярно превозните средства през граничния пункт, тъй като са имали опасения те да престояват дълго време на моста. Ситуацията е нормализирана и към момента няма проблеми.
Основният ремонт на съоръжението стартира вчера с ограничаване на движението в участък с дължина около 200 м в лентата за вход в България. В другата лента за изход в посока Румъния в момента не се извършват строителни работи и трафикът преминава регулирано.
Организацията е такава: Пропускат се леките автомобили с предимство, а за тежкотоварните никой не го интересува. Много подходящ сезон за ремонт на моста. Булгаристанска работа.