Още златни медали за русенските щангисти на Държавното първенство в Русе

15 златни, 5 сребърни и 1 бронзов медала завоюваха състезателите на Тежкоатлетически спортен клуб „Русе“ във втория състезателен ден на Държавното лично първенство по вдигане на тежести, което се провежда в Русе. Всички медалисти от ТСК, които се подготвят от треньорите Кръстина и Радослав Атанасови са ученици в Спортно училище „Майор Атанас Узунов“.

Три златни медала при момчетата до 13 години завоюва Даниел Тодоров  в категория до 61 кг, който стана първи в движенията изхвърляне, изтласкване и в двубоя. В същата категория Алекс Галинов стана втори в двубоя и завоюва общо два сребърни и един бронзов медал. Титла и три златни медала спечелени от Мерт Харатолу, който се състезава при момчетата до 13 години в категория + 61 кг. Държавен шампион с три златни медала стана Преслава Йорданова, която се състезава при момичетата до 13 години в категория до 49 килограма, а Бисерка Ангелова стана втора в категория до 55 килограма. Шампионка с пълен комплект медали при кадетките до 15 години в категория до 49 килограма стана и Руслана Атанасова. Финалната точка за деня сложи Рени Русева, която победи безапелационно в двете движения и двубоя при девойките до 20 години в категория до 49 килограма.

С три златни медала се окичи още една русенска състезателка – Яна Василева от клуб „Тараненко“ – Русе при  кадетките до 17 години в категория до 45 кг.

Утре на състезателния подиум в Канев център на РУ „Ангел Кънчев“ ще излязат кадетите до 15 и 17 години. Надпреварата започва в 9 часа сутринта.

Държавният личен шампионат по вдигане на тежести в Русе  се излъчва във Фейсбук страницата на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе – https://www.facebook.com/RuseTSC, страницата на БФВТ и в Youtube.