Нови 35 медала за русенските щангисти от Държавния личен шампионат

Нови  35 медала завоюваха на продължаващия Държавния личен шампионат по вдигане на тежести възпитаниците на Тежкоатлетически спортен клуб Русе, Ученическа спортна школа и Спортно училище „Майор Атанас Узунов“.

Във втория състезателен ден на подиума излязоха кадетите и кадетките до 15 години и момичетата. В категория до 49 кг при кадетките до 15 години Рени Русева спечели първото място. При кадетите до 15 години Джан Зарков се класира на второ място в категория до 49 кг, Мартин Станев стана трети в същата категория, а Дениз Бориславов е трети в категория до 61 кг. При момичетата Анка Иванова стана втора в категория до 40 кг.

В третия ден три от девойките се окичиха със златни медали. Стиляна Маринова стана първа в категория до 49 кг,  Виктория Станева победи в категория до 59 кг, а Цветелина Стоянова – в категория до 64 кг. При кадетите до 17 години Ерджан Весков стана втори, а Мерджан Амишев се класира трети в категория до 55 кг. Николай Серафимов е със сребро в категория до 67 кг, а Екрем Шабанов е трети в категория до 73 кг. Всички медалисти се подготвят от треньорите  Кръстина и Радослав Атанасови и Калоян Мицев.