Младите баскетболистки на „Дунав“ излизат на полуфинал срещу „Левски“

Късно снощи завършиха и последните мачове от предварителните групи на провеждащите се в Русе финали на държавното първенство по баскетбол за момичета до 14 години.

По регламент първите два отбора от двете групи оформят призовата четворка за разпределяне на медалите.

Момичетата от „Дунав-Русе-2016“ на Магдалена Атанасова-Миланова и Руслан Русев взеха убедително всички свои мачове в предварителната група Б и заеха заслужено първото място. На второ място в нашата група се класира отборът на Светкавица – Търговище.

В другата група първите места заеха съответно Берое – Стара Загора и Левски – София.

Днес предстоят мачове между първите отбори от всяка група и вторите отбори от другата.

Русенските момичета ще срещнат отбора на Левски – София от 19 часа в зала „Дунав“. Залогът е класиране на финал. Заповядайте в залата и станете част от баскетболната емоция. Подкрепата на публиката винаги е добре дошла – входът е свободен.

Програма за оставащите мачове от финалите може да намерите на фейсбук страницата на СКБ „Дунав-Русе-2016“.