Инна Ефтимова отпадна от надпреварата на 200 метра в Токио

Спринтьорката на лекоатлетически клуб „Дунав“-Русе Инна Ефтимова не успя да се класира за полуфиналите на 200 метра на Олимпиадата в Токио. Тя завърши пета в третата от седемте серии с 23.42 секунди, като се доближи само на стотна от секундата от личното си постижение за сезона от 23.41 секунди. Така Ефтимова се нареди 33-та с класирането. Въпреки това тя е доволна от представянето си в спринта на олимпийския турнир.

Другата българка в дисциплината – Ивет Лалова-Колио завърши на 31-о място – пета в петата от седемте серии с лично постижение за сезона от 23.39 секунди. Времето на българката обаче не беше достатъчно, за да продължи в полуфиналите. 37-годишната Лалова-Колио записа рекордно за български лекоатлет пето участие на Олимпийски игри, в които има общо 22 старта.