Един златен и два сребърни медала за младите фехтовачи от Русе на турнира „Мастърс“

Един златен и два сребърни медала спечелиха младите фехтовачи от клуб „Русе“ във финалния турнир „Мастърс“, който се проведе във Варна. Надпреварата събра осемте най-добри състезатели през годината, които са постигнали най-високи резултати в класиранията от отделните турнири и са с най-много точки.

Всички русенски призьори се състезаваха на сабя, като при момичетата до 11 години първото място бе спечелено от Преслава Алекова. Другата русенка в категорията – Николета Богданова, се нареди на шесто място.

Два сребърни медала за клуб „Русе“ има при момчетата – в категория до 13 години втори стана Кристиян Бойков, а в категория до 15 години второто място е за Веселин Великов. Кристиян влезе в призовата шестица и при по-големите – на 6-то място, тъй като се състезава и в двете възрастови групи. При момчетата до 11 години Константин Иванов стана седми.