„Дунав“ отпадна от надпреварата за Купата на България

Дунав отстъпи на втородивизионния тим на „Марица“ Пловдив в мач от предварителния кръг на турнира за Купата на България. Мариян Тонев поведе за гостите в 18-ата минута, а Йордан Димитров изравни в 60-ата и прати двубоя в продължения. Резултатът в тях остана непроменен и победителят бе решен след изпълнения на дузпи, в които по-точни бяха гостите и се класираха за 1/16-финалите в надпреварата.

Срещата се игра на основното игрище на комплекс „Дунав“ в русенския квартал „Здравец“.

Двата тима не отделиха много време за проучване и показаха голямо желание за победа още от началото. В 10-ата минута Преслав Петков се измъкна от отбраната на гостите, но вратарят Илия Николов скъси дистанцията и блокира изстрела му. Футболистите на „Марица“ обаче бяха по-прецизни и откриха в резултата в 18-ата минута. Мариян Тонев бе намерен непокрит отляво и стреля в близкия ъгъл за 0:1. Малко по-късно русенският тим имаше претенции за дузпа след нарушение срещу Кристиан Тасков в наказателното поле на пловдивския тим, но главният съдия Мартин Великов прецени, че няма достатъчно основания за отсъждане на наказателен удар. Диян Димов и Йордан Димитров затрудниха на няколко пъти вратаря на „Марица“ и отбраната пред него, но изстрелите им не намериха целта. В 43-ата минута Преслав Петков отново бе близо до гол след разбъркване пред Илия Николов, но стражът на гостите изби в корнер. Междувременно Тонев от другата страна удари греда след удар от границата на наказателното поле. До почивката резултатът остана непроменен – 0:1 за „Марица“ Пловдив.

Втората част продължи сценария от първата с атаки към двете врати. Пловдивският тим дори уцели отново гредата. Попадението обаче падна във вратата на гостите. В 60-ата минута Йордан Димитров изравни резултата, оползотворявайки центриране отдясно на Джан Хасан за 1:1. В 87-ата минута младите „Дракони“ бяха близо и до обрата. Димитър Тодоров намери с подаване в наказателното поле на съперника Джан Хасан, той финтира отбраната, но вместо да стреля подаде към Дани Бонев, чиито удар бе спасен от Николов. До изтичането на редовните 90 мин. резултатът остана равен – 1:1 и последваха продължения.

Малко след подновяването на играта отборът на „Марица“ на свой ред имаше претенции за дузпа, но реферът Мартин Великов прецени, че те не са основателни. Веднага след това пък Николов трябваше да се намесва за пореден път след изстрел с глава на Василен Марков. В началото на второто продължение отново той бе последна преграда пред голлинията на вратата на пловдивския тим след удар на Дани Бонев под гредата. До края отново нямаше нов гол. Така победителят бе решен след изпълнения на дузпи.

Мариян Тонев вкара първата дузпа за „Марица“. Последва пропуск на дунавския капитан Диян Димов, чиито удар бе спасен от Николов. Винченцо Ангелов на свой ред отрази силния шут на Веселин Марчев. Георги Вълчев и Янко Ангелов след това бяха точни. Симеон Дочев също вкара за 2:2 при дузпите. Александър Прамататов направи 2:3, а ударът на Джан Хасан бе спасен от Николов. Вратарят на „Марица“ на свой ред изпълни последния 11-метров удар, който бе точен и така пловдивският отбор победи след 1:1 в редовното време и продълженията и 4:2 в своя полза при дузпите.

В следващата си официална среща „Драконите“ гостуват на „Черноморец“ Балчик на 8 септември, сряда, от 17 ч. в отложен мач от четвъртия кръг на Североизточната Трета лига.

Състав на Дунав Русе: 12.Винченцо Ангелов, 22.Симеон Иванов /46 мин. – 19.Мерт Тасим/, 5.Георги Вълчев, 3.Василен Марков, 24.Димитър Тодоров, 11.Диян Димов, 18.Мирослав Георгиев /58 мин. – 15.Кристиян Георгиев/, 8.Станислав Вълчев /96 мин. – 6.Албер Силвиев/, 29.Кристиан Тасков /75 мин. – 7.Симеон Дочев/, 9.Преслав Петков /58 мин. – 17.Джан Хасан/, 20.Йордан Димитров /82 мин. – 21.Дани Бонев/.

Състав на Марица Пловдив: 86.Илия Николов, 4.Величко Величков /91 мин. – 22.Георги Иванов/, 5.Димитър Аврамов, 18.Даниел Спасов /68 мин. – 8.Александър Праматаров/, 7.Симеон Вешев, 10.Веселин Марчев, 13.Милен Танчев /72 мин. – 23.Теодор Фърков/, 21.Станислав Маламов, 16.Янко Ангелов, 77.Айкут Янъков /68 мин. – 11.Илиян Йорданов/, 87.Мариян Тонев.