„Дунав“ записа равенство с отбора на „Септември“ в дъжд и гръмотевици

„Дунав“ завърши 1:1 с отбора на „Септември“ Тервел в мач от 19-ия кръг на Североизточната Трета лига. Точен за русенския тим беше Йордан Димитров в 45-ата мин., а Димитър Михалев Василев изравни в 73-ата минута.

Срещата се игра при променливи атмосферни условия, включващи проливен дъжд, светкавици и гръмотевици над Градския стадион в Русе и бе излъчена и в пряко предаване в платформата DanubioSport.com.

Домакините започнаха по-добре. Те владееха повече топката и диктуваха темпото още от първите минути, като заложиха предимно на атаки по крилата. Станислав Вълчев и Теодор Костов създадоха няколко опасности пред противниковата врата, но Дениз Александров и отбраната пред него успяха да се справят. Капитанът Диян Димов опита също да раздвижи дунавската атака с подавания от дълбочина, но шансът попречи на русенският тим да открие по-рано.

Гостите от своя страна разчитаха на контраатаки, но Пламен Панайотов, Кристиан Пешков и Денис Кадир бяха спрени успешно от защитата на „Дунав“.

В последната минута на първата част все пак резултатът беше открит. Александър Кирилов бе спънат в наказателното поле на гостите, а Йордан Димитров реализира отсъдената дузпа за 1:0 в 45-ата минута.

След слънчевото първо полувреме, през втората част променливите атмосферни условия докараха мрачни облаци с проливен дъжд, гръмотевици и светкавици над стадиона в Русе. Това наложи и временно прекъсване на срещата в 57-ата минута. Главният рефер Красен Георгиев реши да запази здравето на футболистите и ги прибра в съблекалните за няколко минути.

Проливният дъжд продължи, а на терена дунавци продължиха да владеят повече топката и да организират повече атаки. Гостите обаче се възползваха максимално от своите контраатаки и в 73-ата минута изравниха чрез Димитър Михалев Василев.

Въпреки опитите на двата отбора до края резултата остана непроменен, а в последните секунди не липсваха и нервни изблици. Освен реферът с жълти картони на терена се наложи и охраната да успокоява страстите между хората на двете скамейки.

Дунавци продължават да са начело в класирането на Североизточната Трета лига с актив от 53 точки след 17 победи и 2 равенства от 19 мача и голова разлика 75:11. В следващия кръг на 9 април „Драконите“ ще пътуват до Силистра за „Дунавското дерби“ с местния „Доростол“.

Състав на Дунав Русе: 1. Цветелин Енчев, 13.Кристиан Върбанов, 5.Георги Вълчев, 3.Василен Марков, 16.Димитър Тодоров, 11.Диян Димов, 8.Станислав Вълчев /71 мин. – 18.Мирослав Георгиев/, 22.Светослав Славчев /55 мин. – 17.Джан Хасан/, 19.Теодор Костов /61 мин. – 10.Преслав Петков/, 20.Йордан Димитров, 9.Александър Кирилов /71 мин. – 15.Кристиян Маринов/.

Състав на Септември Тервел: 1.Дениз Александров, 3.Младен Димитров, 13.Танер Юсню, 19.Тодор Вълканов, 11.Димитър Михалев Василев, 7.Стелиян Цеков /59 мин. – 14.Симеон Митев/, 15.Пламен Панайотов /86 мин. – 4.Умут Руфи/, 22.Денис Кадир, 18.Кристиан Пешков, 9.Мартин Кирилов /90 мин. – 10.Стефан Стефанов/, 17.Димитър Мариянов Василев.