„Дунав“ записа равенство срещу отбора на „Етър“

Снимка: Анатолий Йорданов

„Дунав“ завърши 1:1 с „Етър“ в гостуването си на стадиона във Велико Търново. Срещата от Втора лига премина с много пропуски и от двете страни, като през първото полувреме мрежите и на двата отбора останаха сухи.

В началото на второто полувреме централният нападател на „болярите“ Живко Петков не успя да открие резултата, след като пропусна дузпа –  стреля в гредата от бялата точка. В 62-ата минута Йордан Димитров от състава от „Дунав“ прониза стража Христо Иванов с прецизен удар от фаул – 0:1 за гостите. При гола капитанът на „виолетовите“ закачи своята мрежа и се наложи коригирането ѝ, което забави мача с няколко минути.

В 77-ата минута Живко Петков се реваншира за изтърваната дузпа, пращайки топката с глава зад вратаря на „Дунав“ – 1:1. В добавените седем минути към второто полувреме „драконите“ можеха да си тръгнат с трите точки от Велико Търново, но страхотен изстрел от 30 метра на Мартин Петков се спря в напречната греда.